Autor

DANIEL ŘEŘICHA

* 1972

Narodil jsem se a bydlím v Krupce u Teplic, což je městečko v podhůří Krušných hor. Ve svém volnu rád cestuji a navštěvuji zajímavá místa.
První snímky ze svých cest jsem pořizoval kompaktním kinofilmovým fotoaparátem. Více jsem se o fotografii začal zajímat v roce 2000, když jsem si pořídil kinofilmovou zrcadlovku. Do světa digitální fotografie jsem vstoupil o čtyři roky později. Tehdy jsem také začal prezentovat své snímky na internetových galeriích, kde jsem sledoval tvorbu zkušenějších fotografů a zároveň si bral k srdci jejich rady. Také jsem se začal více zajímat o zpracování snímků, což je nedílná součást digitální fotografie.
Fotografuji hlavně krajinu a jelikož se každý den z domova dívám na krásné České středohoří a mám to kousek do Českého Švýcarska, tak asi právě proto mám nejraději snímky horské a vysokohorské krajiny.
Považuji se za krajináře. Mojí hlavní doménou proto byly donedávna barevné fotografie a ta černobílá byla jen občasným doplňkem. V poslední době tomu začíná být jinak, černobílé minimalistické snímky krajiny či architektury mě oslovují čím dál tím více.
Zastávám názor, že každá krajina na naší planetě má své typické kouzlo a svou jedinečnou flóru a faunu. Každé roční období s sebou přináší změny v krajině, ale třeba i pouhá hra světla a stínů mezi dnem a soumrakem umocňuje její osobitý ráz.
Tyto kouzla a krásy, které dokázala příroda vytvořit a které jsou ozdobou všech kontinentů, se pak snažím zachytit na svých fotografiích.

www.danielrericha.cz
e-mail : daniel.rericha@seznam.cz
GSM : +420 725 279 947
IČ: 886 98 441
(Podnikatel je zapsán v Živnostenském rejstříku)

REFERENCE:


Fotografie jsem prezentoval na několika autorských nebo společných výstavách jak v České republice, tak i v zahraničí. Získal jsem několik prvních, druhých a třetích míst v různých fotografických soutěžích v Čechách i v zahraničí (Slovensko, Anglie, Itálie, Japonsko, Rusko,...). Zabývám se drobnou publikační činností v elektronických a tištěných médiích a několik mých fotografií bylo otištěno ve fotografických a cestovatelských časopisech vydaných na území Čech, Slovenska, Anglie, Německa, Jihoafrické republiky nebo dokonce vzdálené Číny.
» více » » »

ND AWARDS 2016 - NATURE: TREES - 1st - GOLD STAR AWARDND AWARDS 2016 - ND Nature Discovery of the Year 2016 and 1st - GOLD STAR AWARDND AWARDS 2016 - HONORABLE MENTIONND AWARDS 2016 - HONORABLE MENTION - Nature-Seascapes-Waterscapes and Special-Long ExposureND AWARDS 2016 - HONORABLE MENTION - Fine Art-Landscape and Nature-LandscapeMONOVISIONS PHOTOGRAPHY AWARDS 2017

KDE MŮŽETE NEJČASTĚJI NARAZIT NA MÉ FOTOGRAFIE:


Na fotografických portálech 500px, 1x.com, PhotoExtract, ePhto.sk, nebo také na sociálních sítích Facebook, Instagram, Behance, Google+,...

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace