Nabídka » Workshopy » Fotokurz Jarní České středohoří

Fotokurz Jarní České středohoří

České středohoří má rozlohu cca 1600 km2 a rozkládá se mezi městem Louny a Českou Lípou. Již na první pohled je patrné, že se jedná o sopečné pohoří. Z rovinaté, pečlivě obdělávané krajiny polí, remízků a sadů, vystupují zajímavé vrcholy kuželovitých tvarů. Je to zcela ojedinělý ráz krajiny, která v České republice nemá obdobu.
Jedná se dosud o tak trochu fotograficky opomíjenou oblast, ale už jen fakt, že se této oblasti přezdívá zahrada Čech napovídá, že je to velice malebný kraj, který nabízí nekonečné množství fotografických motivů.

Baví vás fotografovat, chcete mít lepší fotky, toužíte lépe ovládat svůj fotoaparát a nebo máte jen chuť vyrazit na společné focení s lidmi se stejným zájmem?

POKUD ANO, TAK SE S NÁMI VYDEJTE DO ČESKÉHO STŘEDOHOŘÍ NA ZAJÍMAVÝ ČÍČOV A MAGICKÉ KŘÍŽOVÉ VRŠKY, NA KTERÝCH SE MIMOCHODEM NATÁČEL V ROCE 2008 ČESKÝ POETICKÝ FILM "MÁJ".

TERMÍN FOTOKURZU:

Úterý 14.5.2019 od 16:00 – 21:00 hodin.

PRO KOHO JE FOTOKURZ URČEN:


Vůbec není podstatné, zda patříte mezi začínající nebo zkušenější fotografy. Kurz je určen pro každého, kdo má chuť si osvojit naše fotografické návyky, zajímá se o krajinářskou fotografii a má rád přírodu.
Tohoto kurzu se může zúčastnit každý a to i méně zdatní fotografové, protože focení probíhá pouze cca 15 minut od auta.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ:


- digitální zrcadlovka nebo bezzrcadlovka,
- objektivy různých ohnisek (od širokoúhlých až po teleobjektivy),
- filtry (polarizační, přechodové, ND filtry),
- stabilní a pevný stativ (např. Manfrotto, Gitzo, Giottos, Velbon).

České středohoří nabízí zajímavé lokality pro fotografování téměř za každého počasí a proto se raději připravte i na fotografování za horších povětrnostních podmínek (déšť, mlha, vítr). Oblečení přizpůsobte možným teplotním výkyvům, které Vás mohou během večera potkat.

PŘEDNOSTI FOTOKURZU:


Individuální přístup ke každému z Vás, což je zajištěno malým počtem účastníků - max. 10 osob.
Věnovat se Vám budou po dobu pěti hodin 2 lektoři, kteří mají s krajinářskou fotografií bohaté a dlouholeté zkušenosti.
Fotografování atraktivních míst Českého středohoří.
Přátelská atmosféra a chuť poskytnout každému účastníkovi kurzu maximum foto informací pro Vaší dokonalou krajinářskou fotografii.
Zkušenost s fotografickými akcemi již od roku 2010.

NA CO KLADEME DŮRAZ:


Snažíme se každého účastníka naučit vnímat okolní krajinu, hledat v ní výrazné prvky a rozpoznávat zajímavé světelné podmínky, neboť jedině pak je možné pořídit fotografii, která je schopna zaujmout. Není přitom vůbec podstatné z kolika dílčích fotografií byla složena, jakou technikou pořízena a jak podrobně byl popsán její vznik, na což už kdysi upozornil vynikající fotograf Ansel Adams slovy "Opravdová fotografie nepotřebuje být vysvětlována, nelze ji totiž ani slovy popsat".

PROGRAM FOTOKURZU:


Úterý 14.5.2019 od 16:00 – 21:00 hodin.
Sraz všech účastníků v 16 hodin v obci Raná na parkovišti pod "Areálem skleník" (GPS 50.4072358N, 13.7790269E). Raná je vesnička pod stejnojmenným vrcholem cca 8 km severně od města Louny.

V místě srazu proběhne krátké seznámení s programem kurzu (dle aktuální meteorologické situace). Následovat bude nejdříve přesun k zajímavému Číčovu (přejezd cca 9 km a následně pěšky pohodlnou cestou na samotný vrchol Číčov - cca 15 min chůze, převýšení cca 70 m) a pak budeme pokračovat k magickým Křížovým vrškům (přejezd cca 5 km a následně pěšky pohodlnou cestou na samotný vrchol Křížových vršků - cca 20 min chůze, převýšení cca 80 m). Zde budeme fotografovat krásy Českého středohoří až do cca 21:00 hodin.

V průběhu celého kurzu pak bude probíhat téměř neustálá diskuze na různá témata: ovládání fotografické techniky, práce s filtry, volba vhodného ohniska, hledání vhodného stanoviště, výběr objektu pro správnou kompozici apod.
Ve 21.hodin závěrečné zhodnocení kurzu a jeho ukončení.

MÍSTO KONÁNÍ FOTOKURZU:


Číčov a Křížové vršky v Českém středohoří.

CENA FOTOKURZU:

990,-Kč

CENA OBSAHUJE:


Vedení při fotografování během celého fotografického kurzu (5 hodin).

CENA NEOBSAHUJE:


Stravu, dopravu do místa kurzu a zpět z kurzu, pojištění, parkovné a kapesné.

Nejsme cestovní kancelář ani cestovní agentura a nejedná se o zájezd. Jak je uvedeno, cena fotografického kurzu obsahuje jen vedení při fotografování během celého kurzu. Veškeré ostatní služby a náklady (zejména dopravu, stravu,…), si každý účastník zajišťuje a hradí individuálně.

POŘADATELÉ FOTOKURZU:


Daniel Řeřicha a Tomáš Morkes.

PŘIHLÁŠENÍ:


V případě zájmu nás kontaktujte pomocí objednávkového formuláře na stránkách www.phototours.cz, nebo na e-mailové adrese phototours@seznam.cz. Pokud zvolíte "e-mailovou" variantu, tak do předmětu zprávy prosím uveďte JARNÍ ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ 2019”.

Do cca 3 dnů obdržíte veškeré podrobnosti včetně objednávky (přihlášky). Přihláška se stává závaznou až po přijetí stanovené platby. Těšíme se na shledání s Vámi.

DÁRKOVÝ POUKAZ NA FOTOGRAFICKÝ KURZ


Tento fotografický kurz pro začátečníky, ale i pokročilé můžete věnovat svým blízkým v podobě dárkového poukazu. Stačí nás jen kontaktovat, sdělit jméno na které má poukaz znít a my Vám jej zašleme v elektronické podobě nebo již vytištěný prostřednictvím pošty. Jak si budete přát.

Několik momentů z předchozích fotoakcí...

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace