Nabídka » Workshopy » Fotokurz Předvánoční černobílá Praha

Fotokurz Předvánoční černobílá Praha

Praha je bezpochyby jedním z nejkrásnějších měst světa. Vděčí za to především historické části Starého města, která pochází hlavně z doby Karla IV.
Historická Praha je poměrné malá rozlohou, avšak fotografovi nabízí bezpočet kompozic. Jedinečností Prahy je její podmanivá atmosféra od mystické, tajemné až po romantickou. To neskutečně provokuje fotografovu kreativitu. Praha Vás zkrátka k fotografování už sama naladí.

VYDEJTE SE S NÁMI ZA VÝTVARNOU ČERNOBÍLOU FOTOGRAFIÍ STARÉ PRAHY !!!

Chcete se svými fotografiemi přiblížit snímkům starých mistrů? Přestávají vás bavit "klasické" barevné fotografie města a krajiny? Pokud ano, tak máte jedinečnou možnost jak začít s jiným stylem fotografie, který vám nabídne zcela nové fotografické možnosti.

TERMÍN FOTOKURZU:

Od 12:00 do 17:00 hodin dne 24.11.2019

PRO KOHO JE FOTOKURZ URČEN:


Vůbec není podstatné, zda patříte mezi začínající nebo zkušenější fotografy. Kurz je určen pro každého, kdo má chuť si osvojit naše fotografické návyky, zajímá se o černobílou minimalistickou fotografii a miluje Prahu.
Tohoto kurzu se může zúčastnit každý a to i méně zdatní fotografové, protože focení probíhá pouze podél břehu Vltavy a okolí. Během kurzu se budeme pohybovat výhradně pěšky.

POTŘEBNÉ (NUTNÉ) VYBAVENÍ:


Jelikož je fotokurz zaměřen na černobílou minimalistickou fotografii a bude probíhat zejména ve znamení dlouhých expozičních časů, tak je nutností:

  1. digitální zrcadlovka nebo bezzrcadlovka s funkcí /režimem/ bulb (označováno na fotoaparátech zkráceně „B“);
  2. stabilní a pevný stativ (např. Manfrotto, Gitzo, Giottos, Velbon, ….);
  3. silný šedý ND filtr (např. VFFOTO ND MC 1000x; LEE Filters Big Stopper; B+W ND šedý filtr 110-1000x...), tedy některý z šedých ND filtrů prodlužující expozici o 10EV;
  4. PRO ÚČASTNÍKY, KTEŘÍ ND FILTRY NEMAJÍ BUDEME MÍT K ZAPŮJČENÍ CELOU ŠKÁLU TĚCHTO FILTRŮ OD FIRMY VFFOTO.
  5. kabelová spoušť umožňující expozice delší jak 30 vteřin;
  6. objektivy různých ohnisek (zejména širokoúhlé, ale hodit se mohou i střední ohniska či teleobjektivy);
  7. popřípadě další filtry využívané v krajinářské fotografii (polarizační, přechodové,…).

Historická část Prahy nabízí zajímavé lokality pro fotografování téměř za každého počasí a proto se raději připravte i na fotografování za horších povětrnostních podmínek (sníh, mráz, déšť, mlha, vítr,…). Nezapomeňte proto na teplé nepromokavé oblečení a kvalitní obuv pro bezpečný pohyb v zimním městské krajině. Hodit se bude čepice, rukavice a i deštník, který popřípadě pomůže ochránit i Vaší techniku. Výhodnou ochranou fototechniky v těchto podmínkách jsou různé nepromokavé foto-pláštěnky (např. LensCoat ochranná pláštěnka). V podvečer, ke konci kurzu, může přijít vhod i ruční svítilna (nejlépe tzv. čelovka).

PŘEDNOSTI FOTOKURZU:


Individuální přístup ke každému z Vás, což je zajištěno malým počtem účastníků - max. 10 osob.
Věnovat se Vám budou po dobu pěti hodin 2 lektoři, kteří mají s tímto žánrem černobílé fotografie a ND filtry bohaté a dlouholeté zkušenosti.
Fotografování atraktivních míst historické části Prahy prostřednictvím dlouhých expozic.
Přátelská atmosféra a chuť poskytnout každému účastníkovi kurzu maximum foto informací pro Vaší dokonalou černobílou fotografii Staré Prahy.
Zkušenost s fotografickými akcemi již od roku 2010.

NA CO KLADEME DŮRAZ:


Snažíme se každého účastníka naučit vnímat okolní krajinu, hledat v ní výrazné prvky a rozpoznávat zajímavé světelné podmínky, neboť jedině pak je možné pořídit fotografii, která je schopna zaujmout. Není přitom vůbec podstatné z kolika dílčích fotografií byla složena, jakou technikou pořízena a jak podrobně byl popsán její vznik, na což už kdysi upozornil vynikající fotograf Ansel Adams slovy "Opravdová fotografie nepotřebuje být vysvětlována, nelze ji totiž ani slovy popsat".

PROGRAM FOTOKURZU:


Neděle 24.11.2019

Sraz všech účastníků ve 12 hodin u vstupu do McDonald´ (ul. Mostecká 273/1, 118 00 Praha - Malá strana).

V kavárně, restauraci či přímo v terénu (bude upřesněno na místě), proběhne krátké seznámení s programem kurzu (dle aktuální meteorologické situace) společně s diskuzí nad autorskými fotografiemi organizátorů, na téma teorie fotografování černobílých minimalistických fotografií s ND filtry.

Potom se přemístíme ke Karlovu mostu, kde budeme podél pobřeží Vltavy fotografovat krásy Prahy za použití ND filtrů až do 17:00 hodin.

V případě extrémně chladného počasí uděláme v polovině kurzu krátkou pauzu na zahřátí opět v některé z přilehlých kaváren či restaurací.

V průběhu celého kurzu pak bude probíhat téměř neustálá diskuze na různá témata: ovládání fotografické techniky, dlouhé expozice a práce s různě silnými ND filtry, volba vhodného ohniska, hledání vhodného stanoviště, výběr objektu pro minimalistické pojetí fotografie,...
V 17.hodin závěrečné zhodnocení kurzu a jeho ukončení.

MÍSTO KONÁNÍ FOTOKURZU:


Historická část Prahy (zejména podél břehŮ řeky Vltavy).

CENA FOTOKURZU:

990,-Kč

CENA OBSAHUJE:


Vedení při fotografování během celého fotografického kurzu (5 hodin).

CENA NEOBSAHUJE:


Stravu, dopravu do místa kurzu a zpět z kurzu, pojištění, kapesné a parkovné.

Nejsme cestovní kancelář ani cestovní agentura a nejedná se o zájezd. Jak je uvedeno, cena fotografického kurzu obsahuje jen vedení při fotografování během celého kurzu. Veškeré ostatní služby a náklady (zejména dopravu, ubytování, stravu,…), si každý účastník zajišťuje a hradí individuálně.

POŘADATELÉ FOTOKURZU:


Daniel Řeřicha a Tomáš Morkes.

PŘIHLÁŠENÍ:


V případě zájmu nás kontaktujte pomocí objednávkového formuláře na stránkách www.phototours.cz, nebo na e-mailové adrese phototours@seznam.cz. Pokud zvolíte "e-mailovou" variantu, tak do předmětu zprávy prosím uveďte PŘEDVÁNOČNÍ ČERNOBÍLÁ PRAHA 2019”.

Do cca 3 dnů obdržíte veškeré podrobnosti včetně objednávky (přihlášky). Přihláška se stává závaznou až po přijetí stanovené platby. Těšíme se na shledání s Vámi.

DÁRKOVÝ POUKAZ NA FOTOGRAFICKÝ KURZ


Tento fotografický kurz pro začátečníky, ale i pokročilé můžete věnovat svým blízkým v podobě dárkového poukazu. Stačí nás jen kontaktovat, sdělit jméno na které má poukaz znít a my Vám jej zašleme v elektronické podobě nebo již vytištěný prostřednictvím pošty. Jak si budete přát.

Několik momentů z předchozích fotoakcí...

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace