Nabídka » Workshopy » Workshop Čarovné podzimní Dolomity

Workshop Čarovné podzimní Dolomity

Dolomity jsou součástí jižní části alpského oblouku a rozkládají se na ploše téměř 5000 km. Jedná se o jednu z nejkrásnějších oblastí Alp, kde je možné nalézt malebné horské louky, tiché vesničky, ledovcová jezera, hluboká údolí, ale také skalní masivy s ledovci.
Nezáleží přitom vůbec na období ve kterém se sem vypravíte, protože každá roční nebo denní doba má své kouzlo a neopakovatelnou atmosféru, která je i na stejných místech pokaždé úplně jiná.

TERMÍN WORKSHOPU:

Od 19. hodin dne 05.10.2019 do cca 10. hodin dne 09.10.2019

PRO KOHO JE WORKSHOP URČEN:


Vůbec není podstatné, zda patříte mezi začínající nebo zkušenější fotografy. Workshop je určen pro každého, kdo má chuť si osvojit naše fotografické návyky nebo má jen rád zajímavá místa a tyto se pak snaží zachytit na svých fotografiích.
Tohoto workshopu se může zúčastnit každý, protože focení probíhá jen na snadno dostupných místech, na které vede nenáročná turistická trasa nebo je možné do cíle vyjet autem či lanovkou. Místa, kde worskhop probíhá jsou nastavena tak, aby mohli krásy Dolomit zachytit i méně zdatní jedinci.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ:


Nejlépe digitální zrcadlovka, objektivy různých ohnisek (od širokoúhlých až po teleobjektivy), filtry (polarizační, přechodové a ND filtry), stabilní a pevný stativ (např. Manfrotto, Gitzo, Giottos, Velbon,...), případně kabelová spoušť.
Dolomity nabízí zajímavé lokality pro fotografování téměř za každého počasí a proto se raději připravte i na fotografování za horších povětrnostních podmínek (déšť, mlha, vítr, sníh). Nezapomeňte proto na teplé nepromokavé oblečení a kvalitní obuv pro bezpečný pohyb ve volné vysokohorské přírodě. Hodit se bude i čepice, rukavice nebo deštník, který popřípadě pomůže ochránit i Vaší techniku. Ráno a večer může přijít vhod i ruční svítilna (nejlépe tzv. čelovka).
Je nutné myslet na to, že se budeme pohybovat ve vysokohorském prostředí, kde se rychle mění počasí. Stává se, že i v letních měsících se během několika hodin výrazně ochladí a mohou přijít krátkodobé sněhové přeháňky. Také počítejte se skutečností, že v tuto roční dobu bývá ráno pod nulou a během dne naopak přes 20˚C.

PŘEDNOSTI WORKSHOPU:


Individuální přístup ke každému z Vás, což je zajištěno malým počtem účastníků - max. 10 osob.
Fotografování atraktivních Dolomit (horské štíty, hluboká údolí, jezera,...).
Termín je nastaven na období, kdy bývají podzimní tóny v plném proudu včetně zlatavě zabarvených modřínů.
Přátelská atmosféra a chuť poskytnout každému účastníkovi workshopu maximum fotografických informací pro Vaší dokonalou fotografii.
Zkušenost s fotografickými akcemi v Dolomitech již od roku 2010.

NA CO KLADEME DŮRAZ:


Snažíme se každého účastníka naučit vnímat okolní krajinu, hledat v ní výrazné prvky a rozpoznávat zajímavé světelné podmínky, neboť jedině pak je možné pořídit fotografii, která je schopna zaujmout. Není přitom vůbec podstatné z kolika dílčích fotografií byla složena, jakou technikou pořízena a jak podrobně byl popsán její vznik, na což už kdysi upozornil vynikající fotograf Ansel Adams slovy "Opravdová fotografie nepotřebuje být vysvětlována, nelze ji totiž ani slovy popsat".

PROGRAM WORKSHOPU:


Sobota 05.10.2019

Sraz všech účastníků mezi cca 17-19 hod. v místě konání workshopu. Seznámení s programem workshopu dle aktuální meteorologické situace a diskuze nad autorskými fotografiemi organizátorů a účastníků, na téma teorie fotografování vysokohorské krajiny.

Neděle 06.10.2019 až úterý 08.10.2019
Každý den od časného rána (východu slunce) do pozdního odpoledne (západu slunce) fotografování v prostředí vysokohorské krajiny (nejčastěji vybíráme pro společné fotografování z následujících oblastí: Passo Sella (2183m), Passo Falzarego (2105m), Passo di Valparola (2168m), Passo Pordoi (2239m), Passo Giau (2236m), Passo Gardena (2121m), ....).

Středa 09.10.2019
Krátké ranní focení v blízkosti ubytování, závěrečné zhodnocení workshopu, příprava na návrat domů a kolem 10. hodiny odjezd.

Každý den kolem poledního, kdy většinou krajinářské fotografii nepřejí světelné podmínky, se najde i čas pro krátký individuální odpočinek (většinou přímo v terénu a nebo ve zvoleném ubytování) k načerpání dalších sil na odpolední a večerní focení.
Uvedený program berte jako orientační (předpokládaný). Během workshopu nejsou stanoveny žádné pevné termíny a místa. Vše je podřízeno jen tomu, aby každý účastník měl možnost pořídit co nejlepší snímky (s přihlédnutím k aktuálním povětrnostním podmínkám).
V případě nepříznivého počasí máme v “záloze” např. jezero Lago di Braies, zajímavé vodopády, známé středisko Cortina d’Ampezzo nebo okolí vesničky La Valle,...
V průběhu celého workshopu pak bude probíhat téměř neustálá diskuze na různá témata: ovládání fotografické techniky, základy krajinářské fotografie, výbava pro krajinářskou fotografii, volba vhodného ohniska, používání filtrů, hledání vhodného stanoviště, základy panoramatické fotografie, černobílá fotografie,…

MÍSTO KONÁNÍ WORKSHOPU A NAVRHOVANÉ UBYTOVÁNÍ:


Itálie, oblast Alta Badia, vesnička La Valle / Wengen (bude upřesněno, ale pravděpodobně se bude jednat o osvědčený apartmánový dům Ciasa Miriò).

TYP NAVRHOVANÉHO UBYTOVÁNÍ BĚHEM WORKSHOPU:


2-3 lůžkové apartmány s jednou ložnicí, obývacím pokojem, kuchyňským koutem pro drobné vaření (ohřívání) a vlastní koupelnou.

Navrhované ubytování (není zahrnuto v ceně workshopu) je v cenové úrovni cca 30 Eur/osoba/noc na dvou až třílůžkovém apartmánu; v případě jednolůžkového apartmánu cca 60 Eur/osoba/noc.

CENA WORKSHOPU:

7.490,-Kč

CENA OBSAHUJE:


Vedení při fotografování během celého workshopu.

CENA NEOBSAHUJE:


Ubytování a pobytovou taxu (hradí každý klient samostatně přímo na místě konání workshopu - v případě zájmu společně s organizátorem); stravu (v místě ubytování a přilehlém okolí jsou obchody, kde je možné nakoupit běžné potraviny s následnou možností základního individuálního vaření v kuchyni apartmánu); dopravu (do místa kurzu, během kurzu a zpět z kurzu); cestovní ani jiné pojištění (doporučujeme individuálně sjednat příslušné cestovní pojištění); případné lanovky (Passo Pordoi - Sas de Pordoi a zpět cca 18,-Eur, Passo Falzarego - Lagazuoi a zpět cca 17,- Eur); parkovné (Passo Gardena cca 3,-Eur, popřípadě Lago di Braies cca 5,-Eur či Cortina d‘ Ampezzo cca 5,-Eur).


Nejsme cestovní kancelář ani cestovní agentura a nejedná se o zájezd. Jak je uvedeno, cena workshopu obsahuje jen vedení při fotografování během celého workshopu. Veškeré ostatní služby a náklady (zejména dopravu, ubytování, stravu,…), si každý účastník zajišťuje a hradí individuálně (v případě zájmu může úhradu ubytování v navrhovaném apartmánovém domu uskutečnit společně s námi).

POŘADATELÉ WORKSHOPU:


Daniel Řeřicha a Tomáš Morkes.

PŘIHLÁŠENÍ:


V případě zájmu nás kontaktujte pomocí objednávkového formuláře na stránkách www.phototours.cz, nebo na e-mailové adrese phototours@seznam.cz. Pokud zvolíte "e-mailovou" variantu, tak do předmětu zprávy prosím uveďte ČAROVNÉ PODZIMNÍ DOLOMITY 05.10.2019 - 09.10.2019”.

Do cca 3 dnů obdržíte veškeré podrobnosti včetně objednávky (přihlášky). Přihláška se stává závaznou až po přijetí stanovené zálohy. Těšíme se na shledání s Vámi.

DÁRKOVÝ POUKAZ NA FOTOGRAFICKÝ KURZ


Tento fotografický kurz pro začátečníky, ale i pokročilé můžete věnovat svým blízkým v podobě dárkového poukazu. Stačí nás jen kontaktovat, sdělit jméno na které má poukaz znít a my Vám jej zašleme v elektronické podobě nebo již vytištěný prostřednictvím pošty. Jak si budete přát.

KRÁTKÉ VIDEO Z POSLEDNÍHO WORKSHOPU ZDE

Několik momentů z předchozích fotoakcí...

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace