Nabídka » Workshopy » Workshop Jezera a vodopády Rakouska

Workshop Jezera a vodopády Rakouska

Solná komora (Salzkammergut) patří do oblasti Severních vápencových Alp, nacházející se ve středním Rakousku a zasahující do spolkové země Salzbursko, Horní Rakousy a Štýrsko. Jižní část Solné komory v oblasti Dachsteinu a Hallstatu byla v roce 1997 zařazena na seznam Světového dědictví UNESCO.
Jedná se bezesporu o jednu z nejhezčích částí rakouských Alp, ve které můžeme nalézt jak rakouskou historickou perlu Hallstatt, tak i pohádkovou krajinu s průzračnými jezery, vápencovými horskými štíty a úžasnými vodopády.

TERMÍN WORKSHOPU:

Od 19. hodin dne 18.09.2020 do cca 10. hodin dne 22.09.2020

PRO KOHO JE WORKSHOP URČEN:


Vůbec není podstatné, zda patříte mezi začínající nebo zkušenější fotografy. Workshop je určen pro každého, kdo má chuť si osvojit naše fotografické návyky nebo má jen rád zajímavá místa a tyto se pak snaží zachytit na svých fotografiích.
Tohoto workshopu se může zúčastnit každý, protože focení probíhá jen na snadno dostupných místech, na které vede nenáročná turistická trasa nebo je možné do cíle vyjet autem. Místa, kde worskhop probíhá jsou nastavena tak, aby mohli krásy rakouských a německých horských jezer a vodopádů zachytit i méně zdatní jedinci.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ:


Nejlépe digitální zrcadlovka, objektivy různých ohnisek (od širokoúhlých až po teleobjektivy), filtry (polarizační, přechodové a ND filtry), stabilní a pevný stativ (např. Manfrotto, Gitzo, Giottos, Velbon,...), případně kabelová spoušť.
Rakouské a německé Alpy nabízejí zajímavé lokality pro fotografování téměř za každého počasí a proto se raději připravte i na fotografování za horších povětrnostních podmínek (déšť, mlha, vítr, sníh). Nezapomeňte proto na teplé nepromokavé oblečení a kvalitní obuv pro bezpečný pohyb ve volné vysokohorské přírodě. Hodit se bude i čepice, rukavice nebo deštník, který popřípadě pomůže ochránit i Vaší techniku. Ráno a večer může přijít vhod i ruční svítilna (nejlépe tzv. čelovka).
Je nutné myslet na to, že se budeme pohybovat ve vysokohorském prostředí, kde se rychle mění počasí. Stává se, že i v letních měsících se během několika hodin výrazně ochladí a mohou přijít krátkodobé sněhové přeháňky. Také počítejte se skutečností, že v tuto roční dobu může být ráno pod nulou a během dne naopak přes 20˚C.

PŘEDNOSTI WORKSHOPU:


Individuální přístup ke každému z Vás, což je zajištěno malým počtem účastníků - max. 10 osob.
Fotografování romantického Hallstattu, atraktivních horských jezer a vodopádů Rakouska a Německa.
Termín je nastaven na období, kdy se díky rozdílným denním a nočním teplotám často tvoří ranní mlhy.
Přátelská atmosféra a chuť poskytnout každému účastníkovi workshopu maximum fotografických informací pro Vaší dokonalou fotografii.
Zkušenost s fotografickými akcemi již od roku 2010 a v Rakousku od roku 2018.

NA CO KLADEME DŮRAZ:


Snažíme se každého účastníka naučit vnímat okolní krajinu, hledat v ní výrazné prvky a rozpoznávat zajímavé světelné podmínky, neboť jedině pak je možné pořídit fotografii, která je schopna zaujmout. Není přitom vůbec podstatné z kolika dílčích fotografií byla složena, jakou technikou pořízena a jak podrobně byl popsán její vznik, na což už kdysi upozornil vynikající fotograf Ansel Adams slovy "Opravdová fotografie nepotřebuje být vysvětlována, nelze ji totiž ani slovy popsat".

PROGRAM WORKSHOPU:


Pátek 18.09.2020

Sraz všech účastníků mezi cca 17-19 hod. v místě konání workshopu. Seznámení s programem workshopu dle aktuální meteorologické situace a diskuze nad autorskými fotografiemi organizátorů a účastníků, na téma teorie fotografování vodopádů, jezer a vysokohorské krajiny.

Sobota 19.09.2020 až pondělí 21.09.2020
Každý den od časného rána (východu slunce) do pozdního odpoledne (západu slunce) fotografování v prostředí horské a vysokohorské krajiny (nejčastěji vybíráme pro společné fotografování z následujících oblastí: např. Hallstatt na břehu stejnojmenného jezera, vodopád Gollinger Wasserfall, jezero Gosausee, jezero Hintersee /Německo/, jezero Almsee, Ramsau bei Berchtesgaden /Německo/, vodopád Johanneswasserfall, vodopád Weißbachfall /Německo/, ...).

Úterý 22.09.2020
Závěrečné zhodnocení workshopu, příprava na návrat domů a kolem 10. hodiny odjezd.


Každý den kolem poledního, kdy většinou krajinářské fotografii nepřejí světelné podmínky, se najde i čas pro krátký individuální odpočinek (většinou přímo v terénu a nebo ve zvoleném ubytování) k načerpání dalších sil na odpolední a večerní focení.
Uvedený program berte jako orientační (předpokládaný). Během workshopu nejsou stanoveny žádné pevné termíny a místa. Vše je podřízeno jen tomu, aby každý účastník měl možnost pořídit co nejlepší snímky (s přihlédnutím k aktuálním povětrnostním podmínkám).
V průběhu celého workshopu pak bude probíhat téměř neustálá diskuze na různá témata: ovládání fotografické techniky, základy krajinářské fotografie, výbava pro krajinářskou fotografii, volba vhodného ohniska, používání filtrů, hledání vhodného stanoviště, základy panoramatické fotografie, černobílá fotografie,…

MÍSTO KONÁNÍ WORKSHOPU A NAVRHOVANÉ UBYTOVÁNÍ:


Rakousko; oblast Salzbursko (okres Sankt Johann im Pongau); městečko Filzmoos (bude upřesněno, ale pravděpodobně se bude jednat o apartmánový dům "Haus Filzmoos").

TYP NAVRHOVANÉHO UBYTOVÁNÍ BĚHEM WORKSHOPU:


2 lůžkové apartmány a pokoje s vlastní koupelnou. Wi-Fi zdarma. Parkovné v místě pobytu zdarma.

Navrhované ubytování (není zahrnuto v ceně workshopu) je v cenové úrovni cca 38 Euro/osoba/noc; v případě jedné osoby v apartmánu cca 76 Euro/osoba/noc (včetně závěrečného úklidu).

CENA WORKSHOPU:

7.690,-Kč

CENA OBSAHUJE:


Vedení při fotografování během celého workshopu.

CENA NEOBSAHUJE:


Ubytování a pobytovou taxu (hradí každý klient samostatně přímo na místě konání workshopu – v případě zájmu společně s organizátorem); stravu (v místě ubytování je bezpočet různých restaurací a také obchodů, kde je možné nakoupit běžné potraviny s následnou možností základního individuálního vaření v kuchyni apartmánu); dopravu (do místa kurzu, během kurzu a zpět z kurzu); cestovní ani jiné pojištění (doporučujeme individuálně sjednat příslušné cestovní pojištění); parkovné a mítné (celkem cca 30,-Eur); případné vstupy a kapesné.


Nejsme cestovní kancelář ani cestovní agentura a nejedná se o zájezd. Jak je uvedeno, cena workshopu obsahuje jen vedení při fotografování během celého workshopu. Veškeré ostatní služby a náklady (zejména dopravu, ubytování, stravu,…), si každý účastník zajišťuje a hradí individuálně (v případě zájmu může úhradu ubytování v navrhovaném apartmánovém domu uskutečnit společně s námi).

POŘADATELÉ WORKSHOPU:


Daniel Řeřicha a Tomáš Morkes

PŘIHLÁŠENÍ:


V případě zájmu nás kontaktujte pomocí objednávkového formuláře na stránkách www.phototours.cz, nebo na e-mailové adrese phototours@seznam.cz. Pokud zvolíte "e-mailovou" variantu, tak do předmětu zprávy prosím uveďte JEZERA A VODOPÁDY RAKOUSKA 18.09.2020 - 22.09.2020”.

Do cca 3 dnů obdržíte veškeré podrobnosti včetně objednávky (přihlášky). Přihláška se stává závaznou až po přijetí stanovené zálohy. Těšíme se na shledání s Vámi.

DÁRKOVÝ POUKAZ NA FOTOGRAFICKÝ KURZ


Tento fotografický kurz pro začátečníky, ale i pokročilé můžete věnovat svým blízkým v podobě dárkového poukazu. Stačí nás jen kontaktovat, sdělit jméno na které má poukaz znít a my Vám jej zašleme v elektronické podobě nebo již vytištěný prostřednictvím pošty. Jak si budete přát.

Několik momentů z předchozích fotoakcí...

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace