Nabídka » Workshopy » Workshop Podmanivé jarní České středohoří

Workshop Podmanivé jarní České středohoří

České středohoří má rozlohu cca 1600 km2 a rozkládá se mezi městem Louny a Českou Lípou. Již na první pohled je patrné, že se jedná o sopečné pohoří. Z rovinaté, pečlivě obdělávané krajiny polí, remízků a sadů, vystupují zajímavé vrcholy kuželovitých tvarů. Je to zcela ojedinělý ráz krajiny, která v České republice nemá obdobu.
Jedná se dosud o tak trochu fotograficky opomíjenou oblast, ale už jen fakt, že se této oblasti přezdívá zahrada Čech napovídá, že je to velice malebný kraj, který nabízí nekonečné množství fotografických motivů.

TERMÍN WORKSHOPU:

Od 18. hodin dne 17.05.2019 do cca 12. hodin dne 19.05.2019

PRO KOHO JE WORKSHOP URČEN:


Vůbec není podstatné zda patříte mezi začínající nebo zkušenější fotografy. Workshop je určen pro každého, kdo má chuť si osvojit naše fotografické návyky nebo má jen rád zajímavá místa a tyto se pak snaží zachytit na svých fotografiích.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ:


Nejlépe digitální zrcadlovka nebo bezzrcadlovka, objektivy různých ohnisek (od širokoúhlých až po teleobjektivy), filtry (polarizační, přechodové, ND filtry), stabilní a pevný stativ (např. Manfrotto, Gitzo, Giottos, Velbon, ….), případně kabelová spoušť.

České středohoří nabízí zajímavé lokality pro fotografování téměř za každého počasí a proto se raději připravte i na fotografování za horších povětrnostních podmínek (déšť, mlha, vítr). Nezapomeňte proto na teplé nepromokavé oblečení a kvalitní obuv pro bezpečný pohyb ve volné přírodě. Hodit se může i čepice, rukavice nebo deštník, který popřípadě pomůže ochránit i Vaší techniku. Ráno a večer může přijít vhod i ruční svítilna (nejlépe tzv. čelovka).

PŘEDNOSTI WORKSHOPU:


Individuální přístup ke každému z Vás, což je zajištěno malým počtem účastníků - max. 10 osob.
Fotografování atraktivního Českého středohoří.
Termín je nastaven na období, kdy bývá krajina plná svěžích jarních barev a květů.
Přátelská atmosféra a chuť poskytnout každému účastníkovi workshopu maximum fotografických informací pro Vaší dokonalou fotografii.
Zkušenost s fotografickými akcemi již od roku 2010 z toho v Českém středohoří od 2017.

NA CO KLADEME DŮRAZ:


Snažíme se každého účastníka naučit vnímat okolní krajinu, hledat v ní výrazné prvky a rozpoznávat zajímavé světelné podmínky, neboť jedině pak je možné pořídit fotografii, která je schopna zaujmout. Není přitom vůbec podstatné z kolika dílčích fotografií byla složena, jakou technikou pořízena a jak podrobně byl popsán její vznik, na což už kdysi upozornil vynikající fotograf Ansel Adams slovy "Opravdová fotografie nepotřebuje být vysvětlována, nelze ji totiž ani slovy popsat".

PROGRAM WORKSHOPU:


Pátek

Sraz mezi 17-18 hodinou v místě konání workshopu. Seznámení s programem workshopu dle aktuální meteorologické situace a diskuze nad autorskými fotografiemi organizátorů a účastníků, na téma ovládání fotografické techniky a teorie fotografování krajiny.

Sobota
Od časného rána (východu slunce) do pozdního odpoledne (západu slunce) fotografování v srdci krajiny Českého středohoří. Užijeme si fotografování krajiných detailů v podobě obdělaných polí a všudypřítomných remízků, ale také nebudou chybět celkové pohledy ze zajímavých vrcholů Českého středohoří.
Během dne diskuze na téma výběr vhodného ohniska a používání filtrů v krajinářské fotografii. Kolem poledního, kdy většinou krajinářské fotografii nepřejí světelné podmínky, se najde i čas pro krátký individuální odpočinek k načerpání dalších sil na odpolední a večerní focení.
Budeme se pohybovat v nenáročném terénu většinou jen několik desítek metrů od místa parkování. V případě výstupu na některý z vrcholů nás pak bude čekat cca 1,5 km s převýšením do 160 m.

Neděle
Časně ráno další fotografování v malebné krajině Českého středohoří.
Po návratu závěrečné zhodnocení pořízených snímků a kolem 12. hodiny ukončení workshopu.

Uvedený program berte jako orientační (předpokládaný), neboť např. v případě nepříznivého počasí, může dojít k jeho změně a můžeme se pohybovat v oblasti Bobří soutěsky nebo i bukových lesů Krušných hor.
Během workshopu nejsou stanoveny žádné pevné termíny a konkrétní místa. Vše je podřízeno jen tomu, aby každý účastník měl možnost pořídit co nejlepší snímky (s přihlédnutím k aktuálním povětrnostním podmínkám či okolnostem).

MÍSTO KONÁNÍ WORKSHOPU A NAVRHOVANÉ UBYTOVÁNÍ:

Oparno, okr. Litoměřice (bude upřesněno, ale pravděpodobně se bude jednat o “Penzion s restaurací Černodolský mlýn").

TYP NAVRHOVANÉHO UBYTOVÁNÍ BĚHEM WORKSHOPU:


2 lůžkové pokoje s vlastní koupelnou a WC, včetně snídaně.

Navrhované ubytování (není zahrnuto v ceně workshopu) je v cenové úrovni cca 600,-Kč/osoba/noc; v případě jednolůžkového pokoje cca 1100,-Kč/osoba/noc (viz. aktuální ceník ubytovacího zařízení).

CENA WORKSHOPU:

3.490,-Kč

CENA OBSAHUJE:

Vedení při fotografování během celého workshopu.

CENA NEOBSAHUJE:


Ubytování a pobytovou taxu; stravu (možnost individuálních obědů a večeří v navrhovaném ubytování); dopravu do místa kurzu, během kurzu a zpět z kurzu; cestovní ani jiné pojištění; kapesné; případné parkovné.

Nejsme cestovní kancelář ani cestovní agentura a nejedná se o zájezd. Jak je uvedeno, cena workshopu obsahuje jen vedení při fotografování během celého workshopu. Veškeré ostatní služby a náklady (zejména dopravu, ubytování, stravu,…), si každý účastník zajišťuje a hradí individuálně (v případě zájmu může úhradu ubytování v navrhovaném objektu uskutečnit společně s námi).

POŘADATELÉ WORKSHOPU:


Daniel Řeřicha a Tomáš Morkes.

PŘIHLÁŠENÍ:


V případě zájmu nás kontaktujte pomocí objednávkového formuláře na stránkách www.phototours.cz, nebo na e-mailové adrese phototours@seznam.cz. Pokud zvolíte "e-mailovou" variantu, tak do předmětu zprávy prosím uveďte “PODMANIVÉ JARNÍ ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ 17.05.2019 - 19.05.2019”.

Do cca 3 dnů obdržíte veškeré podrobnosti včetně objednávky (přihlášky). Přihláška se stává závaznou až po přijetí stanovené zálohy. Těšíme se na shledání s Vámi.

foto#762

DÁRKOVÝ POUKAZ NA FOTOGRAFICKÝ KURZ


Tento fotografický kurz pro začátečníky, ale i pokročilé můžete věnovat svým blízkým v podobě dárkového poukazu. Stačí nás jen kontaktovat, sdělit jméno na které má poukaz znít a my Vám jej zašleme v elektronické podobě nebo již vytištěný prostřednictvím pošty. Jak si budete přát.

Několik momentů z předchozích fotoakcí...

foto#31

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace