Nabídka » Workshopy » Workshop Podzimní Česko-saské Švýcarsko

Workshop Podzimní Česko-saské Švýcarsko

Česko-saské Švýcarsko je úchvatné území stolových hor, pískovcových skalních měst a hlubokých kaňonů. Národní park České Švýcarsko je nejmladším Národním parkem České republiky, na který podél státní hranice navazuje Národní park Saské Švýcarsko.
Nezáleží přitom vůbec na období ve kterém se sem vypravíte, protože každá roční i denní doba má své kouzlo a nezaměnitelnou atmosféru, která je i na stejných místech pokaždé úplně jiná. Říká se, že kdo jednou pozná krásu této malebné krajiny, navždy se k ní touží vracet a to může být i Váš případ.

TERMÍN WORKSHOPU:

Od 18. hodin dne 23.10.2020 do cca 12. hodin dne 25.10.2020

PRO KOHO JE WORKSHOP URČEN:


Vůbec není podstatné zda patříte mezi začínající nebo zkušenější fotografy. Workshop je určen pro každého, kdo má chuť si osvojit naše fotografické návyky nebo má jen rád zajímavá místa a tyto se pak snaží zachytit na svých fotografiích.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ:


Nejlépe digitální zrcadlovka, objektivy různých ohnisek (od širokoúhlých až po teleobjektivy), filtry (polarizační, přechodové, ND filtry), stabilní a pevný stativ (např. Manfrotto, Gitzo, Giottos, Velbon, ….), případně kabelová spoušť.

Česko-saské Švýcarsko nabízí zajímavé lokality pro fotografování téměř za každého počasí a proto se raději připravte i na fotografování za horších povětrnostních podmínek (déšť, mlha, vítr). Nezapomeňte proto na teplé nepromokavé oblečení a kvalitní obuv pro bezpečný pohyb ve volné přírodě. Hodit se může i čepice, rukavice nebo deštník, který popřípadě pomůže ochránit i Vaší techniku. Ráno a večer může přijít vhod i ruční svítilna (nejlépe tzv. čelovka).

PŘEDNOSTI WORKSHOPU:


Individuální přístup ke každému z Vás, což je zajištěno malým počtem účastníků - max. 10 osob.
Fotografování atraktivního Česko-saského Švýcarska.
Termín je nastaven na období, kdy bývají podzimní tóny v plném proudu.
Přátelská atmosféra a chuť poskytnout každému účastníkovi workshopu maximum fotografických informací pro Vaší dokonalou fotografii.
Zkušenost s fotografickými akcemi v Česko-saském Švýcarsku již od roku 2010.

NA CO KLADEME DŮRAZ:


Snažíme se každého účastníka naučit vnímat okolní krajinu, hledat v ní výrazné prvky a rozpoznávat zajímavé světelné podmínky, neboť jedině pak je možné pořídit fotografii, která je schopna zaujmout. Není přitom vůbec podstatné z kolika dílčích fotografií byla složena, jakou technikou pořízena a jak podrobně byl popsán její vznik, na což už kdysi upozornil vynikající fotograf Ansel Adams slovy "Opravdová fotografie nepotřebuje být vysvětlována, nelze ji totiž ani slovy popsat".

PROGRAM WORKSHOPU:


Pátek

Sraz mezi 17-18 hodinou v místě konání workshopu. Seznámení s programem workshopu dle aktuální meteorologické situace a diskuze nad autorskými fotografiemi organizátorů a účastníků, na téma ovládání fotografické techniky a teorie fotografování krajiny.

Sobota
Časně ráno přesun na Křížový vrch nebo obdobnou lokalitu v Českém Švýcarsku a fotografování východu slunce. Během dne diskuze na téma výběr vhodného ohniska a používání filtrů v krajinářské fotografii. Kolem poledního, kdy většinou krajinářské fotografii nepřejí světelné podmínky, se najde i čas pro krátký individuální odpočinek k načerpání dalších sil na odpolední a večerní focení. Odpoledne bude následovat přesun do Německa na skalní vyhlídku Zirkelstein nebo na některou z jiných atraktivní stolových hor v Saském Švýcarsku, kde se bude fotografovat až do západu slunce. V případě Zirkelsteinu nebo alternativních lokalit bych chtěl upozornit, že přístup na tyto stolové hory je sice fyzicky nenáročný, po turistické trase, avšak často po strmém kovovém, přírodním nebo dřevěném schodišti (výstup do cca 45 min chůze).

Neděle
Časně ráno fotografování na některé z dalších stolových hor Saského Švýcarska a nebo v oblasti Bastei. Součástí této oblasti je i skalní hrad Neurathen.
Po návratu závěrečné zhodnocení pořízených snímků a kolem 12. hodiny ukončení workshopu.

Uvedený program berte jako orientační (předpokládaný), neboť např. v případě nepříznivého počasí, může dojít k jeho změně a můžeme se pohybovat v oblasti řeky Kamenice, Dolského mlýnu, Suché Kamenice, Studence, ...
Během workshopu nejsou stanoveny žádné pevné termíny a konkrétní místa. Vše je podřízeno jen tomu, aby každý účastník měl možnost pořídit co nejlepší snímky (s přihlédnutím k aktuálním povětrnostním podmínkám či okolnostem).

MÍSTO KONÁNÍ WORKSHOPU A NAVRHOVANÉ UBYTOVÁNÍ:


Růžová (bude upřesněno, ale pravděpodobně se bude jednat o “PENSION RŮŽÁK”).

TYP NAVRHOVANÉHO UBYTOVÁNÍ BĚHEM WORKSHOPU:


2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením.

Navrhované ubytování (není zahrnuto v ceně workshopu) je v cenové úrovni cca 550,-Kč/osoba/noc; v případě jednolůžkového pokoje cca 1100,-Kč/osoba/noc - viz. aktuální ceník ubytovacího zařízení).
Součástí pensionu je mimo jiné restaurace, společná kuchyně (každý pokoj má svou lednici), bezplatné parkování, Wi-Fi připojení a snídaně v ceně ubytování.
Dle domluvy lze přímo na místě objednat i oběd či večeři (výběr vždy ze dvou jídel).

CENA WORKSHOPU:

3.490,-Kč

CENA OBSAHUJE:

Vedení při fotografování během celého workshopu.

CENA NEOBSAHUJE:


Ubytování a pobytovou taxu (hradí každý klient samostatně přímo na místě konání workshopu – v případě zájmu společně s organizátorem); stravu (možnost individuálních obědů a večeří v navrhovaném ubytování či blízkém okolí); dopravu do místa kurzu, během kurzu a zpět z kurzu; cestovní ani jiné pojištění; kapesné; případné vstupy (skalní hrad Neurathen cca 3,-Eur); parkovné (cca 10,-Eur).

Nejsme cestovní kancelář ani cestovní agentura a nejedná se o zájezd. Jak je uvedeno, cena workshopu obsahuje jen vedení při fotografování během celého workshopu. Veškeré ostatní služby a náklady (zejména dopravu, ubytování, stravu,…), si každý účastník zajišťuje a hradí individuálně (v případě zájmu může úhradu ubytování v navrhovaném objektu uskutečnit společně s námi).

POŘADATELÉ WORKSHOPU:


Daniel Řeřicha a Tomáš Morkes.

PŘIHLÁŠENÍ:


V případě zájmu nás kontaktujte pomocí objednávkového formuláře na stránkách www.phototours.cz, nebo na e-mailové adrese phototours@seznam.cz. Pokud zvolíte "e-mailovou" variantu, tak do předmětu zprávy prosím uveďte“PODZIMNÍ ČESKO-SASKÉ ŠVÝCARSKO 23.10.2020 - 25.10.2020”.

Do cca 3 dnů obdržíte veškeré podrobnosti včetně objednávky (přihlášky). Přihláška se stává závaznou až po přijetí stanovené zálohy. Těšíme se na shledání s Vámi.

DÁRKOVÝ POUKAZ NA FOTOGRAFICKÝ KURZ


Tento fotografický kurz pro začátečníky, ale i pokročilé můžete věnovat svým blízkým v podobě dárkového poukazu. Stačí nás jen kontaktovat, sdělit jméno na které má poukaz znít a my Vám jej zašleme v elektronické podobě nebo již vytištěný prostřednictvím pošty. Jak si budete přát.

Několik momentů z předchozích fotoakcí...

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace