TUCET NEJŽÁDANĚJŠÍCH MOTIVŮ PRO
FOTOGRAFICKÉ OBRAZY

Hledáte způsob jak oživit svůj byt, dům nebo kancelář a nevíte jaký fotografický obraz na stěnu interiéru vybrat? Mám pro Vás tucet nejžádanějších motivů pro fotografické obrazy, které dokážou zaujmout. Může to být třeba barevný fotografický obraz z jarní krajiny Českého středohoří, z rozkvetlého Toskánska, podzimního bukového lesa v Krušných horách nebo také černobílý minimalistický snímek z Baltského pobřeží či zasněžených Krušných hor. Stačí si jen vybrat motiv, který se ve formě fotografického obrazu stane novou zajímavou dominantou Vašeho interiéru.

Tucet nejžádanějsích motivů pro fotografické obrazy - originální fotoobraz podzimního mlhavého bukového lesa v Krušných horách na stěně interiéru

Větší zájem je zatím o barevné fotografické obrazy krajiny, ale v poslední době čím dál častěji vyřizuji i objednávky fotoobazů s černobílými minimalistickými motivy. Kombinace černé a bílé působí vždy velice elegantně. Díky těmto tradičním barvám se takový obraz hodí do každého interiéru, kde se navíc hned tak neokouká.

Fotoobrazy barevné krajiny nejčastěji kupují lidé, kteří k místu na fotografii mají nějaký osobní vztah a nebo se jim do interiéru hodí po barevné stránce. 
Nebudu se zde rozepisovat o teorii barev v interiéru, kombinatorice barev nebo psychologii barev. Krásně je vše popsáno třeba zde. Každopádně je to velice zajímavé čtení a je pravda, že to jsou věci, které opravdu fungují.

MEZI TUCET NEJŽÁDANĚJŠÍCH MOTIVŮ PRO FOTOGRAFICKÉ OBRAZY JEDNOZNAČNĚ PATŘÍ SNÍMEK TOSKÁNSKÉ MÁKY, PODZIMNÍ BUKOVÝ LES KRUŠNÝCH HOR, KDYŽ KVETE MATEŘÍDOUŠKA Z ČESKÉHO STŘEDOHOŘÍ NEBO TŘEBA ČERNOBÍLÝ MOTIV TANČÍCÍ STROMY ZE ZASNĚŽENÝCH KRUŠNÝCH HOR.

Toskánské máky

Jedná se o můj nejprodávanějsí motiv a to jak ve formě fotografických obrazů, tak licencovaných fotografií. Snímek jsem pořídil v Toskánsku u městečka S. Quirico ď Orcia na jaře roku 2011. Tehdy mě kousek pod polní cestou zaujaly krásně rozkvetlé vlčí máky. Neváhal jsem ani vteřinu a už jsem byl s foťákem v rozkvetlé louce. Podíval jsem se do hledáčku a hned mi bylo jasné, že to je přesně ono. Něco trochu jiného, co jsem z tohoto místa do té doby ještě neviděl. Jak se později ukázalo, lidé při výběru foto obrazů do svého bytu nebo kanceláře preferují neokoukané pohledy a to mě moc těší.

Tucet nejžádanějších motivů pro fotografické obrazy - fotoobraz do obývacího pokoje - Toskánské máky z jarního rána v Toskánsku u města S. Quirico ď Orcia.

Fotografický obraz
Toskánské máky

Baltské klepeto a Tančící stromy

O tyto dvě minimalistické scény je podobný zájem a patří mezi nejprodávanější černobílé fotoobrazy. Fotografii Baltské klepeto jsem pořídil na ostrově Rujána a Tančící stromy pak v Krušných horách. Přesto mají tyto snímky něco společného. Ani jeden z námětů již v této podobě neexistuje. Je to smutné, ale o to více si těchto fotografií s odstupem času cením.

Tucet nejžádanějších motivů pro fotografické obrazy - fotografický obraz na zeď každého interiéru - černobílý minimalistický motiv Baltské klepeto z divokého pobřeží Baltu na ostrově Rujána vypadá skvěle v decentním černém rámu a bílou paspartou.

Fotografický obraz
Baltské klepeto z divokého pobřeží Baltu na Rujáně

Tucet nejžádanějsích motivů pro fotografické obrazy do každého interiéru, bytu domu nebo kanceláře - černobílý minimalistický fotoobraz Tančící stromy ze zasněžených Krušných hor v luxusním matném hliníkovém černém rámu s bílou paspartou.

Fotografický obraz
Tančící stromy ze zasněžených Krušných hor

Podzimní bukový les Krušných hor

Pouze necelé tři roky stará fotka z mlhavého podzimního bukového lesa v Krušných horách a již se dostala na pomyslnou třetí příčku nejžádanějších motivů fotografických obrazů. Jsem moc rád, když mi námět sedne už v hledáčku fotoaparátu a následně si jej oblíbí lidé natolik, že se stane formou obrazu součástí jejich životů.

Tucet nejžádanějších motivů pro fotografické obrazy - fotografický obraz do interiéru - fotoobraz Podzimní bukový les Krušných hor v černém rámu a bílou paspartou.

Fotografický obraz
Podzimní bukový les Krušných hor

KOMPLETNÍ GALERIE MOTIVŮ PRO FOTOGRAFICKÉ OBRAZY DO VAŠEHO INTERIÉRU

Když kvete mateřídouška

Čtvrtým nejprodávanějším fotoobrazem, který patří do tuctu nežádanějších motivů pro fotografické obrazy je snímek z mého oblíbeného Českého středohoří. Ještě dnes cítím tu omamnou vůni mateřídoušky, která mě při focení v ten jarní podvečer provázela.

Tucet nejžádanějších motivů pro fotografické obrazy - fotografický obraz na stěnu bytu - Když kvete mateřídouška z jarního Českého středohoří v černém hliníkovém rámu a luxusní bílou paspartou.

Fotografický obraz
Když kvete mateřídouška v Českém středohoří

Starý a pokřivený buk v jarní mlze

Tento motiv starého a pokřiveného buku v Krušných horách mám velice rád. Když jsem skupinu stromů fotografoval na podzim roku 2014 poprvé, tak tento dnes asi nejznámější strom sociálních sítí znal málokdo. Možná jen pár místních houbařů. Postupně jsem jej nafotil v různém ročním období (jaro, podzim a zima) a tak si může každý vybrat, zda chce obraz v jarních zelených, podzimních teplých či zimních chladných tónech. Na první podzimní variantě mám ještě zachycené živé dolní větve. Na posledním jarním snímku jsou tyto větve již suché a dnes už chybí úplně.

Tucet nejžádanějších motivů pro fotografické obrazy - fotografické obrazy do kanceláře - fotoobraz Starý a pokřivený buk v jarní mlze je z bukového lesa na hřebenu Krušných hor a vnikl během jarního mlhavého dne. Svěží zelené tóny obrazu se skvěle hodí do moderního interiéru.

Fotografický obraz
Starý a pokřivený buk v jarní mlze

Dračí oko a Opuštěné molo

Další dva velice oblíbené snímky pro černobílé minimalistické fotografické obrazy.  Motiv s názvem Dračí oko vznikl před pár roky, za mlhavého mrazivého dne v Krušných horách těsně před stědrým dnem. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdybych o necelý rok později první fotoobraz neposílal zájemci jako vánoční dárek
Fotografie Opuštěné molo pochází z nekonečných pláží Baltského moře. Jedná se sice o tak trochu klasický motiv, ale s decentním tmavým rámem a paspartou vypadá na stěně každého interiéru opravdu skvěle.

Černobílý minimalistický fotoobraz Dračí oko ze zasněžených a tak trochu tajemných Krušných hor v matném černém rámu s dekorativní bílou paspartou.

Fotografický obraz
Dračí oko z tajemných Krušných hor

Černobílý minimalistický fotografický obraz Opuštěné molo z divokého pobřeží Baltu je v černém rámu s bílou paspartou decentním prvkem pro každou stěnu..

Fotografický obraz
Opuštěné molo na pobřeží Baltu

Rozkvetlé Toskánsko

Vlčí máky asi přitahují pozornost! Mám je zachycené pouze na dvou snímcích z Toskánska a oba patří k nejžádanějším motivům fotografických obrazů. To nemůže být náhoda…

Tucet nejžádanějších motivů pro fotografické obrazy - fotogrfický obraz Rozkvetlé Toskánsko z jarního rána u města Pienza v černém hliníkovém rámu a bílou dekorativní paspartou..

Fotografický obraz
Rozkvetlé Toskánsko

Podzim v modřínovém háji

V lese fotím moc rád, ale většinou to bývají bučiny. Vyfotit mlhavý podzimní modřínový les jsem nosil v hlavě dlouho. Jeden krásný modřínový háj mám kousek od domu a tak jsem si říkal, že to bude snadné. Nikdy bych netušil, že na vhodné podmínky budu nakonec čekat několik podzimů… Další motivy z Krušných hor jsou zde.

Fotoobraz Podzim v modřínovém háji z mlhavých Krušných hor.

Fotografický obraz
Podzim v modřínovém háji

Mezi stromy

Fotografie lesa jsou dlouhodobě nejoblíbenějším motivem, což potvrzuje i tento malý výběr. Je to tím, že i u barevných obrazů zájemci preferují obsahově, ale i barevně jednoduší motivy. Nejčastěji si pro své interiéry lidé vybírají fotky s teplými podzimními tóny, ale v posledním roce se stal hitem mezi snímky bukového lesa jarní obraz s názvem Mezi stromy.

Fotoobraz Mezi stromy z jarního bukového lesa v Krušných horách. Svěží zelená barva listů v kombinaci s bílou paspartou a černým rámem vypadají na zdi interiéru luxusně.

Fotografický obraz
Mezi stromy v Kušných horách

Podzimní barvy Českého středohoří

Pohled při západu slunce z Plešivce na Milešovku, Kletečnou, Lovoš a další vrcholy je dechberoucí. Asi právě proto je tato fotografie jednou z nejoblíbenějších z podzimního Českého středohoří. Zrovna nedávno jsem předával tento fotografický obraz staršímu manželkému páru z Litoměřic, který si jej objednal, aby jim připomínal místo, kde se před mnoha roky poznali. Z takových příběhů, které nejsou vyjímkou, mám vždy velkou radost. Další motivy z Českého středohoří jsou zde.

Fotografický obraz na stěnu interiéru bytu, který patří mezi tucet nejžádanějších motivů pro fotografické obrazy - Podzimní barvy Českého středohoří v kvalitním hliníkovém rámu. Pohled z Plešivce na Milešovku, Kletečnou a Lovoš při západu slunce je bechderoucí.

Fotografický obraz
Podzimní barvy Českého středohoří

Tak, to byl tucet nejžádanějších motivů pro fotografické obrazy. Zaujal Vás některý z motivů? Máte zájem o fotoobraz připravený přesně na míru? Sháníte zajímavý dárek? Výborně, v tom případě si stačí jen vybrat motiv, který se ve formě fotografického obrazu stane zajímavou dominantou Vašeho interiéru.

Daniel Řeřicha | 20.11.2020

Originální fotoobrazy

z barevných a černobílých fotek, jako ideální
doplněk pro každý Váš interiér

VÁŠ NÁZOR NA ČLÁNEK...

* povinné položky formuláře

15.01.2022 | Jura

Zajímavé čtení a krásné fotografie.

Daniel Řeřicha

Mockrát děkuju, to mě těší.

Sdílet stránku