NEJŽÁDANĚJŠÍ FOTOOBRAZY

Monumentální skalní stěny, horské louky, pohádková jezera, malebné tiché vesničky a hluboká údolí. To vše jsou Dolomity, nejkrásnější oblast Jižního Tyrolska. Do této jedinečné části italských Alp, která je rájem všech krajinářských fotografů, vyrážím pravidelně řadu let i dvakrát do roka. Začátkem léta mám v Dolomitech nejraději pestrobarevné louky a rozkvetlé Azalky. Na podzim to pak jsou zase do zlata zabarvené modříny, které rozzáří každý snímek. Nejraději fotím v oblasti Tre Cime di Lavaredo, Passo Giau, Cinque Torri, Lago di Carezza, Passo Falzarego, Alpe di Siusi, Passo Gardena, Lago di Braies, Alta Badia nebo třeba v údolí Val di Funes. Líbí se mi, že pro zajímavé snímky není vždy nutné zdolávat nejvyšší vrcholy, protože spousta krásy je i v údolích.

Výhled z vyhlídky Skalky na kaňon Labe a rozkvetlé stráně jarního českého středohoří v oblasti Porta Bohemica před východem slunce.
Podvečerní pohled na majestátný Vestrahorn z černé písečné pláže se zajímavými travnatými trsy v oblasti Stokksnes na jižním pobřeží Islandu během bílé noci.

KOUKNĚTE NA MÉ DALŠÍ FOTKY PŘÍRODY A KRAJINY...

Sdílet stránku