INDIVIDUÁLNÍ FOTO KURZY A WORKSHOPY

Preferujete individuální focení, láká Vás možnost věnovat se přesně tomu co Vás v krajinářské fotografii zajímá, chcete mít lektora jen pro sebe a nebo z jakéhokoliv důvodu nemůžete, anebo nechcete mezi další účastníky? Žádný problém! Rád Vás přivítám na čistě individuálním krajinářském fotografickém kurzu nebo workshopu.

Nejoblíbenější lokality individuálního krajinářského kurzu nebo workshopu

Mezi nejoblíbenější lokality individuálních krajinářských kurzů a workshopů patří České středohoří, Česko-saské Švýcarsko nebo Labské pískovce (Tiské stěny, Děčínský sněžník,…). Pro kurzy zaměřené na černobílou fotografii a focení dlouhých expozičních časů pomocí silných ND filtrů, je velice oblíbená stará Praha.

několik málo míst, kde můžeme společně fotit...

Nejžádanější délka fotokurzu a workshopu

Co se týče délky fotografického kurzu, tak nejžádanější jsou cca 5 hodinové kurzy, které začínají odpoledne a jsou zakončeny focením západu slunce na předem dohodnuté atraktivní lokalitě. Foto workshopy pak bývají nejčastěji víkendové s jednou nocí a focením jak východu, tak i dvou západů slunce.

Nejčastější zaměření fotografického kurzu nebo workshopu

Zaměření fotokurzů je ryze individuální a záleží jen na Vašem výběru. Nejraději mají fotografové komplexně zaměřený kurz focení krajiny ve kterém se zaměříme na :

  • ovládání fotografické techniky při fotografování krajiny (optimální clona, expoziční čas, správná expozice, kam a jak ostřit, jak to je s hloubkou ostrosti, kreativní práce s délkou expozice, vyvážení bílé apod.),
  • rozpoznávání vhodných světlených podmínek a jejich využití,
  • práci s krajinářskými filtry (přechodovými, polarizačními, UV a ND filtry) a stativem,
  • výběr kompozice a práci s popředím fotografie, aby Vaše snímky dokázaly už na první pohled zaujmout,
  • volbu vhodného ohniska a stanoviště.

V poslední době fotografy čím dál více zajímá i černobílá fotografie a focení dlouhých expozic. Při tomto zaměření kurzu se naučíte:

  • správně používat silné ND filtry pro prodloužení expozičního času,
  • podle síly použitého neutrálního šedého filtru správně přepočítat čas dlouhé expozice,
  • hledat ideální motivy a scény pro černobílou fotku s dlouhou expozicí.

NABÍDKA DÁRKOVÝCH POUKAZŮ

Sháníte výjimečný dárek? Pak jste ho právě našli!
Jedinečné a originální dárkové poukazy na fotokurzy a fotoobrazy, které potěší a zaručeně dokážou vykouzlit úsměv.

Jaké vybavení budete potřebovat

Pro absolvování individuální fotografického kurzu nebo workshopu Vám stačí takové vybavení, které používáte pro focení a na jaké jste doposud zvyklí. Fotokurz či fotografický workshop přizpůsobím jak Vašim potřebám, tak i možnostem Vaší stávající foto výbavy. Kurz lze absolvovat třeba i s lepším foto mobilem telefonem nebo digitálním kompaktem, ale ideální je digitální zrcadlovka nebo bezzrcadlovka s objektivy různých ohnisek (od širokoúhlých objektivů s ohniskem okolo 16 mm až po teleobjektivy) a také stabilní a pevný stativ.

Fotografický stativ je pro krajinářskou fotografii nenahraditelnou pomůckou. Pokud stativ zatím nevlastníte, tak Vám jej po dobu kurzu nebo workshopu rád zdarma zapůjčím. To stejné platí o základních fotografických filtrech, které si budete moci rovněž zdarma vyzkoušet.

Názory účastníků

Pavla Kurková
Pavla Kurková
15.12.2020
Read More
Kurz a Danielem mohu doporučit. Předčil má očekávání v tom nejpozitivnějším možném smyslu. Naučila jsem se mnoho věcí, které, jak věřím, jsou pro fotografa velmi užitečné. Lektor je skvělý a komunikativní . Oceňuji trpělivost a profesionální přístup. Kurz bych určitě doporučila.
Jana Dolejšová
Jana Dolejšová
05.11.2020
Read More
Můj individuální fotokurz byl zážitek. Jednak Dan vybral krásnou lokaci a pak jeho profi přístup, trpělivost a jednoduchý a srozumitelný výklad je neocenitelný.
Díky moc, pro mě to byl krásný zážitek.

Cena individuálního fotokurzu nebo workshopu

Cena individuální fotokurzu připraveného přesně podle Vašeho přání je 950 Kč/hod za první dvě hodiny. Každá následující hodina pak stojí 650 Kč/hod plus kompenzace mých nákladů na dopravu z Krupky u Teplic do místa konání kurzu (6,80 Kč/km). V případě vícedenního fotografického workshopu budou také do ceny započteny náklady spojené s mým ubytováním.

Poptávka individuální fotografického kurzu nebo workshopu

* povinné položky poptávkového formuláře

Sdílet stránku